refleksologia logo

zadzwoń i umów się na zabiegtel.: 694-178-915

Refleksologia

zabiegi, refleksologiaOpis1.
Więcej ...

Psychobiologia

refleksologia, nauka, relaksOpis2.
Więcej ...

Trzeci nagłówek

grefii pracownicy kadraOpis3.
Więcej ...

Czy wiesz że ?

Czy wiedziałeś że?

Wielu ludzi odczuwa niepokój przed pierwszym zabiegiem, wstydzą się stanu swoich stóp.

Sprawdź jak przygotować się do pierwszego zabiegu.

Dodaj nas

logo

Dodaj naszą stronę do swojej witryny o tematyce refleksologii i poinformuj nas o tym, odwzajemnimy twój trud dodając odwołania do twojej strony na naszej witrynie.

     
Gabinet Refleksologii

Pytania

Jakie reakcje organizmu mogą pojawić się pod wpływem stosowania terapii ?

Po kilku zabiegach mogą wystąpić różne reakcje,które z reguły świadczą o samooczyszczaniu organizmu z nagromadzonych w nim produktów toksycznych i o procesie regeneracji zaburzonych narządów. Do najczęściej spotykanych reakcji, z którymi mamy do czynienia należy, zwiększona częstotliwość i ilość wydalanego moczu, który może stać się bardziej zawiesisty, z osadem, o nieprzyjemnym zapachu. W innych przypadkach można zaobserwować wzrost aktywności gruczołów potowych, na skórze może pojawić sie wysypka. Obserwuje się zwiększoną częstotliwość oddawania stolca, wzdęcia, nadmiar wydzieliny z nosa i górnych dróg oddechowych. Może wystąpić wzrost temperatury ciała. Niekiedy uaktywniają się stare rany lub wcześniejsze choroby, które nie zostały wyleczone do końca. Są to tzw. "kryzysy ozdrowieńcze". W każdym z tych przypadków terapia nie powinna być przerywana, lecz uważnie obserwowana.


Czy do zabiegów refleksologii wykorzystywane są urządzenia mechaniczne ?

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów dla "zdrowych stóp" i pobudzania stref refleksyjnych jak: masażery, pałeczki itp. Jednak nic nie moze zastąpić wrazliwych dłoni terapeuty. Refleksologia to praca manualna. W dobie technicyzacji kazdej sfery naszego życia wzrasta potrzeba dotyku miedzyludzkiego. Dotyk wytwarza pole elektromagnetyczne o bardzo osobistym charakterze. Dłoń terapeuty to "narzędzie", które najlepiej może "zrozumieć" stopę. Dotyku nie da się opisać- konieczne jest jego praktyczne doświadczenie. "...dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu." /Saint Exupery/


Dlaczego warto dbać o stopy ?

Ludzka stopa jest "architektonicznym" majstersztykiem. Choć stanowi niewielką część ciała, utrzymuje równowagę, dzwiga jego ciężar. Struktura stopy może ulec poważnemu uszkodzeniu na skutek noszenia nieodpowiedniego obuwia. Należy więc unikać butów uciskających stopę i wywołujących na niej stwardnienia i modzele oraz utrudniających krążenie krwi. Kiedy to tylko możliwe powinniśmy chodzić boso (w domu, na działce, po plaży). Warto dbać o stopy. Poświęcanie im czasu i uwagi nie tylko sprawia, że czuja się i wyglądają doskonale, ale też wpływa to pozytywnie na ogólny stan zdrowia, pamiętając, że każdy obszar stopy odpowiada okreslonej części ciała.


Czy refleksologia może być stosowana profilaktycznie ?

Nauka o strefach refleksyjnych stóp stanowi także najlepszą podstawę do stosowania profilaktyki. W czasach nieustannego pośpiechu i stresu, refleksologia jest doskonałą metodą aby zrobić coś dla siebie, przejąć odpowiedzialnośc za swoje ciało i ducha. W zaciszu gabinetu, przy dzwiękach kojacej muzyki terapeuta "obejmie" nasze stopy co pozwoli usunąć napięcia, pobudzić organizm, przywrócić zakłócone ukrwienie, jak również dostarczyć komórkom konieczne środki odżywcze, by z nową energią powrócić do swoich obowiązków.


Czy refleksologię można przedawkowac ?

Refleksologia nigdy nie doprowadza do przedawkowania. Jest to bezpieczna terapia,która pomaga powrócić do utraconej równowagi.

 
     

Pakiet zabiegów

refleksologia pakier zabiegów promocja
Kupując pakiet zabiegów - 10 sztuk, ostatni zabieg otrzymujesz gratis.